نایس تولز

مراکز روانشناسی بدون مجوز اما دارای صلاحیت علمی تبریز مجوز دار می‌شوند

۶ دی ۱۳۹۶

نایس تولز: سیروس عزیز زاده صبح امروز در مراسم آغاز اجرای طرح نظارت مشترک بهزیستی و نظام روانشناسی استان بر مراکز و خدمات مشاوره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای، اظهار داشت: یکی از اساسی‌‌‌ترین مشکلات شهرستان تبریز نظارت بر مراکز روانشناسی است و از آنجایی که بخش عمده خدمات در حوزه پیشگیری صورت می‌گیرد مشکل نظارتی در این حوزه‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: اجرای این طرح نیز در این راستا صورت می‌گیرد که مراکزی که دارای مجوز هستند به کار خود ادامه دهند و مراکزی که بدون مجوز اما دارای صلاحیت علمی می‌باشند با تشویق سازمان بهزیستی در کنار ما از دانش آنها استفاده شود و با اعطای مجوزهای لازم به این مراکز تعداد مراکز مجاز در استان را افزایش دهیم.

رئیس بهزیستی شهرستان تبریز با اشاره به فعالیت‌‌های این سازمان در راستای کاهش طلاق، عنوان کرد: اخیرا در امر طلاق بهزیستی به تنهایی و با کمک بخش خصوصی فعالیت‌هایی داشته و امیدواریم با افزایش مراکز مجاز و خدمات آنها در این امر مشاوره و مداخله در این امر را افزایش دهیم.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: نیاز به مداخله در این حوزه مشهود است تا با این مداخله امر طلاق کاهش یابد زیرا بعد از طلاق به مشکلاتی عدیده‌‌ای گرفتار می‌آییم که زیبنده شهرمان نیست و باید بتوانیم جلوی این معضل را بگیریم.